Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapsi (10v) muutti isälleen asumaan

Vierailija
25.08.2012 |

Musta tuli nyt etä-äiti! Lapsi on vain viikonloput luonani. Tunteet sekaisin, en todella tiedä mitä ajatella. Tuntuu kuin olisin epäonnistunut kasvatuksessa ja kaikessa muussakin.



Kertositko miksi sinä olet etä-äiti ja millaisia tunteita asia herättää sinussa? Loppuuko tää tuska joskus?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse halusi.

Vierailija
2/5 |
25.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

miksi koet, että kasvatuksesi on epäonnistunut???



Kasvatus pielessä, jos lapsi haluaa olla isällään?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
25.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mielestäni 10 v ei itse päätä asuinpaikkaansa. Yli 12 vuotiaan mielipide huomioidaan.



Vanhemmat sopivat yhdessä miten eron jälkeen lapsille käy.



- onko lasta manipuoloitu

- lahjottu

- ostettu tavaralla ja luvattu jotain

- onko isällään löysempi kuri

- oletko paska mutsi

- miksi muutti

Vierailija
4/5 |
25.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko isä enemmän hänen kanssaan, vai onko siellä löysemmät säännöt, enemmän peliaikaa, vai parempaa ruokaa...?



Onko kyse pojasta? Alle 10 v poika samaistuu äitiinsä, mutta tässä iässä tapahtuu käänne. Hän alkaa luonnollisesti seurata isäänsä.



Ymmärrän kyllä tuskasi. Minun lapseni ovat vuoroviikkosysteemillä ja olisihan se kamalaa, jos he haluaisivat pysyvästi isälleen. Siitä varmasti tulee olo, että on huono äiti ja kelpaamton ihminen, kun lapsenikaan ei halua minun kanssani olla.



Kyse on vain häpeän tunteen nousemisesta. Olosi helpottuu ,kun ymmärrät, että sinä et ole huono ihminen. Lapsellasi oli vain jokin syy haluta näin.



Vierailija
5/5 |
25.08.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos meinaan äiti antaa 10v muuttaa pois kotoolta kun tämä haluaa niin lapsi määrää jo, ei äiti. Toivotaan että isä jämtimpi. Ihan aina ei kannattaisi kuunnella noin pienten lasten haluja, ne kun tuppaavat muuttumaan aika-ajoin. Parin kuukauden päästä haluaa ehkä taas äidilleen..

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi yhdeksän