Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kannattaako sijoittaa asuntoon tällä hetkellä?

Vierailija
27.06.2012 |

Mitenkähän käy asuntomarkkinoiden lähivuosina, jos sijoittaisi esim. yksiöön Helsingissä ja laittaisi sen vuokralle. Mitä luulette?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ostaa kauhean kalliilla, kyttää tilaisuutta. Helsinki on kaikkein kallein, erittäin hyviä vaihtoehtoja on myös muut isot kaupungit, missä on paljon oppilaitoksia. Hae vuokralainen välitystoimiston kautta. Taloyhtiöön tulossa oleva putkiremontti tarkoittaa vuokranalennusta vuokralaiselle ja mahdollisia vuokrattomia kuukausia, kannattaa ostaa talosta missä se on jo tehty. Pienten asuntojen hinnat eivät ole koskaan suorastaan romahtaneet, ja niistä pääsee tarpeen tullen suht helposti eroon.

Vierailija
2/3 |
27.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuota en ollut tullut ajatelleeksi, että mahdollinen putkiremontti tarkoittaa todennäköisesti vuokranalennusta, tosin sellaista asuntoa en olisi halunnutkaan ostaa, mutta nyt vielä vähemmän :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
27.06.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta sijoitusasuntokin on saatava edullisesti ja sen kulut on oltava kohtuulliset eikä se silti ole mikään kultakaivos, varmaa tuottoa, jos yhtiö hyvä.



Tero

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme viisi seitsemän