Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sanokaa mulle että on oikein lähteä tästä suhteesta..

Vierailija
15.04.2012 |

Äsken mieheni kanssa sängyssä mainitsin hänelle, että olis mukava jos joskus vietettäisiin yhdessä viikonloppua silloin, kun meillä on lapsivapaata. Mies kun aina sopii vapaille viikonlopuille tekemistä ystäviensä kanssa. Tapansa mukaan hermostui miltei välittömästi, otti tyynynsä ja peittonsa ja painui sohvalle. Musta tuntuu aina niin pahalta, kun asioista ei voi keskustella vaan mut jätetään aina yksin murehtimaan. No menin sitten perässä ja jatkoin juttuani, lähinnä sitä että voutaisko keskustella asioista ja miks toinen aina pakenee paikalta. Menin ottamaan vettä, mies sanoi että painu nyt vittuun siitä valittamasta vai vienkö sut sinne makuuhuoneeseen. Kerkesin sanoa että uhkaatko väkivallalla, niin hän nousi, tuli ja tarttui käteeni lujaa ( niin että taatusti tulee mustelmat), tarttui hiuksista ja mun vedet lensi lattialle. Tulin sitten yksin sänkyyn itkemään. Tällasta mun elämä on..ihan hirveetä eikä missään mitään iloa kun en saa rakkautta enkä empatiaa.

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta toivottavasti uskot, kun sanon, että lähde NOPEASTI ja ole VAROVAINEN!!!

Vierailija
2/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

... se mies on MUUTEN niin ihana...

... kun sinä niin rakastat sitä etkä voi kuvitella elämääsi ilman häntä.

... kun miehellä on niin paljon parempi palkka, miten sinä tulisit toimeen ilman häntä?

... ehkä sinä et sitten enää löytäisi ketään ja olisi niin ikävä olla aivan yksin.



Jatka itse lisää tekosyitä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

En todellakaan. Elämäni on lähinnä kärsimystä ja hirvittävän yksinäistä. Pahinta on, että olen alkanut uskoa miehen väitteitä siitä että en osaa muuta kuin valittaa. Kyllä, itken usein kun on niin paha olla, sekin on varmaan sitä valittamista. Miehen sanojen mukaan en ole mihinkään tyytyväinen. Mihin pitäisi olla, tällaiseenko? Metin mielessäni, että löydänkö enää koskaan ketään, jos eroan. Mies nytkin varmasti tietää että mulla on paha olla, mutta ei välitä. Käy tyytyväisenä siellä sohvalla nukkumaan. Joskus tekisi mieli mennä ja kuristaa se:( Niin pahalta tuntuu tämä jatkuva henkinen hylkääminen ja mun alas painaminen. Ap

Vierailija
4/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tuo ole aika selvää pässinlihaa, mies ei rakasta sinua enää. Nyt sun pitää sitten vaan puntaroida mielessäsi mikä on sinulle parasta, olla suhteessa jossa ei ole rakkautta vai olla yksin ja löytää mahdollinen rakkaus.

Vierailija
5/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja hae myös apua omaan masennukseesi(?)! Pärjäät kyllä, mutta ota apu vastaan!

Vierailija
6/6 |
15.04.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

sulla paha olo (eli sitä valittamista sit miehen mielestä) sen takia kun se mies sua koko ajan haukkuu? Ja jos olisit iloinen koko ajan ni sitkö se mieskin ois erilainen?



Haloo, lähde jo!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi viisi