Sain kauheat kilarit aamulla
kun miehellä oli aikaisempi lähtö kuin minulla. Jätti makuuhuoneen oven selälleen, kirkkaat valot eteiseen, kilisteli, kolisteli ja tömisteli ympäri taloa. Kun minä kerrankin olisin saanut nukkua pidempään.
Miten se on aina kuin elefantti posliinikaupassa eikä millään opi ottamaan muita huomioon? Tajuaiskohan se jos minä joka aina joudun nousemaan aimemmin, läväyttäisin täydet valot makkariin(kun enhän mä muuten näe mitään) etsisin antaumuksella vaatteitani kaapista, poistuisin kahvinkeittoon paukuutaen kaikki ovia matkalla.....tekisin kaiken mahdollisimman suurieleisesti ja äänekkäästi? Kun nätisti sanomisella ei tunnu olevan mitään vaikutusta
Kommentit (4)
Ei ne miehet puhetta tajua, vaan tekoja.
sitten vielä loukkaantuneella äänellä kerron etten mä tarkoittanut....
noussut laittamaan miehellesi aamiaista ja juomaan hänen kanssaan kahvia, niin kuin hyvän vaimon kuuluu ?
Nukkumaanhan nyt voi mennä takaisin miehen lähdön jälkeenkin.
noussut laittamaan miehellesi aamiaista ja juomaan hänen kanssaan kahvia, niin kuin hyvän vaimon kuuluu ? Nukkumaanhan nyt voi mennä takaisin miehen lähdön jälkeenkin.
Mä en olekaan hyvä vaimo =) Kynnysmatto ei pärjäisi mun mieheni kanssa.
Enkä olisi voinut mennä takaisin nukkumaan.
Ei ne miehet puhetta tajua, vaan tekoja.