Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Jatkuvaa tappelua lapsen kanssa siitä mitä voi katsoa tv:stä yms
13.02.2012 |
Lapsen KAIKKI; SIIS IHAN KAIKKI koulukaverit kuulemma saavat katsoa mitä ohjelmia vaan. Ihmettelen todella paljon jos näin on. Mutta on sitten avikea pysyä tiukkana asiassa kun koulussa kuulemma sitten kiusataan jos ei jotain saa katsoa.
Samoin KAIKKI kuulemma lukevat kaikkia harry Potter-kirjoja. Minusta ne viimeiset osat ei sovellu kyllä alle 10 v:lle.
Tekisi mieli kysellä suoraan vanhemmilta että miten on. Olenkohan ainut kalkkis maan päällä sitten joka valvoo vähän mitä lapsensa tekee.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
jotka on teillä kielletty lapsilta, mutta ihan varmasti KAIKKI eivät saa.
Mua vähän ihmetyttää, kun ekaluokkalaisella on koulussa juhlat Putous teemalla. Musta ko ohjelma ei ole ekaluokkalaiselle sopiva. Kerran on sitä yhdessä katsottu ja en kyllä toista kertaa hänelle sitä tarjoile. Ei ne hahmot ole mitään lasten juttuja. Mutta ilmeisesti siis tässäkin oletus on, että kaikki lapset on sitä katsoneet.