Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

autokoulun inssistä kysymys, tietääkö kukaan?

Vierailija
18.10.2011 |

eli siis voiko inssi kusta siihen jos ei osaa parkkeerata taskuun?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
18.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

..mutta hyvin harvoin inssiajossa taskuparkkia pyydetään tekemään. Yleisemmin ajatetaan peruutusparkkiin, jos sitten sitäkään.

Vierailija
2/5 |
18.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä ajoin inssin vuonna 1986 ja parkkeerasin taskuun, äijä avasi oven ja totesi että hieman perä oli ulompana kuin keula :D. No tottakai se läpi meni. Koskaan en ole sen jälkeen tehnyt taskupysäköintiä, tekeekö sitä yleensä kukaan :)?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
18.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

mullakin siis ollu kortti kaksi vuotta ja en joutunut koskaan autokouussa tekemää sitä enkä koskaa sitte omalla ajallakaan sitä tehny

Vierailija
4/5 |
18.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

et kukaan olisi joutunut taskuun parkkeeraamaan mut luulisin ettei se siihen voi jäädä, yleensähän hylkäys seuraa vain jos se inssin vastaanottaja joutuu puuttumaan ajoon jotenkin tai tosiaan teet jonkun virheen ajat päin punaisia tai jätät väistämättä jotakin... et en olisi huolissani

Vierailija
5/5 |
18.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai siis teorian tasolla kerrottiin. Oli niin luminen talvi, ettei yksinkertaisesti löytynyt paikkaa, mihin peruuttaa. :D Kertoi sitten sanallisesti, että aja suurinpiirtein tähän, ala peruuttaa ja tuossa kohti käännä rattia. Ei tuota inssissä pyydetty tekemään, mutta kysy ajo-opelta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän viisi yhdeksän