mistä Helsingin keskustasta vaatteita kokoa 44-46?
Muutama pudottamaton raskauskilo on siirtänyt minut pois tavallisilta muotiosastoilta... tuntuu, että nykyään monessa paikassa viimeinen koko on 42, ennen oli 44. Ja siis nyt mulle menee vaihdellen 44 tai 46.
Tyyli sain olla sellasta tavallista, nuorekasta mutta ei pimumaista. Esim Jackpot miellyttäisi jos mahtuisi, ja Marimekolta nevähemmän persoonalliset vaatteet on meikäläiselle hyviä (ja siellä on kokojakin)... Missä on hyviä isompien vaatteiden kauppoja?
Kommentit (7)
Kauniita ja edullisia vaatteita isossakin koossa.
mulla on sellanen olo, että näin jonkun kivanolosen mainoksen vähän aikaa sitten, mutta en muista liikkeen nimeä
vilkaisen tätä ketjua vielä myöhemminkin, jos joku vielä tietää jotain
etenkin yläosia, jos ei ole ihan megarintava. Mulle on löytynyt vaikka mitä XL- ja XXL-kokoista hyvää vaatetta Espritiltä, myymälä löytyy nyt myös Aleksilta eli siitä vaatekauppakadulta. Ja Sokokset myyvät tietty myös.
että Sokoksen Aventure (?)-mallistossa on myös hyvälaatuista ja istuvaa vaatetta isommassakin koossa.
taviskauppoihin, Seppälä, LindeX, Kappahl..siellä on isojen tyttöjen mallistot, joskin sinun kokoa voi löytyä "tavalliselta" puoleltakin. Joskus on itsellä käynyt tuuri Stockalla ja Sokoksella.