Onks Espoon Nuottaniemi joku hirvee juppialue??
Kannattaaks sieltä edes katsoa taloja? Onks kellään mitään kokemuksia tästä alueesta?
Kommentit (9)
mutta käydään lenkkeilemässä ja pyöräilemässä, tykkään alueesta, rauhallinen ja rannan lähellä olevien talojen tontit mukavan väljiä.
Palvelut on Matinkylässä ja siellähän on sitten vähän useamman sosiaaliluokan asukasta seurana.
onks se kiva alue? ainaki yks vastaaja on sitä mieltä, muita mielipiteitä? onks siellä paljon lapsiperheitä?
En asu siellä. Olen vaan monesti pyöräillyt sitä Espoon rantaviivaa ja musta ne kaikki alueet on ainakin ulkoisesti todella viihtyisiä. Ja varmasti ainakin rauhallisia. Ei ole ostareita yms. lainkaan ja asukkaatkin varmasti sitä vähän paremmin käyttäytyvää sorttia.
Ilomielin sinne voisin muuttaa, jos ei olisi rahasta kiinni.
t: sama
Kamalasti spurguja ja huumeidenkäyttäjiä? Ookoo... :D
Juu, asun itse Nuottaniemessä.
Kalliita taloja, mutta mukavia ihmisiä ja paljon lapsiperheitä. Ja rantareitti muksujen kaa on todella mukava!
liukkailla, hiekoittamattomilla jyrkillä kaduilla tuntui hengenvaaralliselta. En kaipaa takaisin!
SIis tosi kalliitahan talot siellä ovat, joten millään sossupummeilla ei ole siellä varaa asua, mutta ihan tavallisia ihmisiä siellä kuitenkin asuu.
Tosi ihana paikka, rauhallista, hyvät yhteydet, ulkoilumaastot jne. Suosittelen!
Kallis ja juppi eivät ole synonyymejä. Kaikki merentanta-alueet ovat kalliita.
Kallis ja juppi eivät ole synonyymejä. Kaikki merentanta-alueet ovat kalliita.
onks se kiva alue? ainaki yks vastaaja on sitä mieltä, muita mielipiteitä? onks siellä paljon lapsiperheitä?
eiks kellään muulla oo kokemuksia??
ap