Lue keskustelun säännöt.
Milloin ostatte lapsille talvivaatteet?
25.07.2011 |
Tuli Elloksen mainosa jossa oli jo koululaisille talvitakit...
Poika meinasi saada hepulit kun kysyin talvitakista, NYT ON HEINÄKUU :)
Kommentit (5)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Niillä mennään sitten se talvi aina maaliskuulle asti, kunnes alkaa pikkuhiljaa kevät voittaa. Ja sitten vielä pärjäillään syystalvi kunnes taas jouluna uudet.
Sitten nyt sellasia mitä "on pakko saada" heti vaan kun kauppoihin saapuu.
Sitten lähempänä tarvetta vielä ehkä jotain hanskoja/alaosia koululaisille.
Sokokselta/Stoccalta tulee niitä alennuskuponkeja. Tai muusta alennuksesta, jos sattuu tulemaan. Esim Jesper juniorissa on aina välillä.
elokuukin vielä mennään kesän tunnelmissa ajattelemattakaan tulevaa pitkää syksyä ja talvea sen jälkeen.
Talvivaateostoksille mennään silloin kun kympin uutiset lupaa seuraavalle viikolle -5. Siihen asti mennään joko syysvaatteilla tai hätäpäissäni etsin edellisen talven vaatteita jotka vielä sopivat.
Mutta en tod. suostu edes ajattelemaan vielä ensi talvea millään tavalla!!!! Minulla alkoi juuri kesälomani viimeinen viikko ja tästä nautitaan täysillä!!! =)))