Mun 11kk vauva
puistelee päätään. Onko ihan normaalia? On jotenkin oudon näköstä, en muistas että esikoinen teki sellasta.
Kommentit (7)
meidänkin vauva muistaakseni ton ikäsenä alko tekee niin, yhtenä päivänä vaan hokas et täähän on kivaa! Ja ihan normaali on! :) Tietysti mietin et eihän oo korvatulehdusta, voihan ne 1v neuvolassa tarkastuttaa tai jo ennen, varmuuden vuoksi.
ehdin jo epäillä, mutta kun on tytöllä on jo putket ja kitarisatkin leikattu, niin en jotenkin uskois että tulehtuvat enää. No, ehkä pitää vaan hauskaa, esikoinenkin sekottaa päänsä pyörimällä keinussa ja nauraa kun kaatuilee sen jälkeen =)
Ilmeisesti jotenki hauskaa :D Ei oo mitenkä kipeen olonen ja nukkuu hyvin, nyt jo kuukauden verran pudistellu ja ravistellu päätään. Nauraa vaan.
siis konttaa eteenpäin ja viskoo päätään kuin kevätlaitumelle päässyt poni. On aina pöljän näköistä, mutta vaaratonta. Samaten istuallaan ollessaan saattaa heilutella päätään mitä kekseliäimmillä tavoilla, yleensä kyseessä on kontaktin otto ja hauskuutus. Tämä kakkonen on paljon liikunnallisempi kuin esikoinen ja tuntuu tutkivan tarkkaan, mitä kaikkea keholla voikaan tehdä. Pään heiluttelu on yksi osa tätä liikkuvuuden tutkimista.
että tämä kakkonen saa varsinaisen "puistatuskohtauksen" silloin kun lorahtaa pissa vaippaan.
En tiedä onko siitä oppinut, kun minä aina pudistelen päätä samalla, kun kiellän jostain.
normaalia, kun kukaan ei kommentoi.
ap