Lue keskustelun säännöt.
Viherkasveista tietävät
17.03.2011 |
Mikä olisi hyvä huonekasvi huoneeseen johon ei juurikaan auringonvalo suoraan paista. Pitäisi olla roikkuvaa mallia kun tulee seinähyllylle. Yhden jo ostin ja tapoin kun en tajunnut tota valoasiaa. Saisi olla sitkeä sissi kaikinpuolin se tuleva kasvi.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sinuna kysyisin kukkakaupasta. Siellä osaavat neuvoa ja auttaa valinnassa, ja kasvit ehkä ovat varmemmin laadukkaita. Samalla saa oikeat hoito-ohjeet. Itselläkin nimittäin kuolee usein kasveja, monet marketeista ostetut saman tien kotiin päästyään... :(
Ole muuten tarkkana näin talvella, ettei kasvit pääse paleltumaan kun tuot niitä kotiin. Jotkut on tosi herkkiä, voi kärsiä vaikka olisi plussan puolella ja lyhyen aikaa huonosti paketoituna ulkona.