Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minkä arvoinen ~on iso pahvilaatikollinen vanhoja Legoja

Vierailija
25.10.2010 |

Lapsi on sen verran pieni ettei meillä ole noita vielä ollut, mutta nyt saatiin naapurilta. Ajattelin kiitokseksi viedä jotain, mutta ei ole mitään hajua oliko saamamme lahja edes suunnilleen minkä arvoinen, täältä varmaan löytyy apuja..?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
25.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei dubloja?

Jos kaupasta lähtisi ostamaan, pitkä penni menisi. Enemmän kuin kahvipaketti...

Vierailija
2/5 |
25.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos ovat tosi pölysiä niin varmaan suihkuttaisin siivilässä kaikki ja pikapesaisisin astianpesuaineella tai nestesaippualla. Ja kyllä veisin naapurille vaikka jotain itseleivottua, pullon hyvää viiniä tms. Suolanen piirakka ja viiniä sen kanssa esim? Tai nätit kukkaset. Naapurista vähän riippuen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
25.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sovitteko, että maksat rahassa oikean arvon mukaan? Vai sovitteko, että hoidat kiitokset jollain tavalla.



Legtohan sinällään ei mihinkään kulu, joten vastaavan lego-määrän uutena ostaminen maksaisi satasia. Tosin niissä olisi laatikot ja ohjeet mukana.



Tuossa on myyty yksi laatikollinen legoja 80 eurolla.

http://www.huuto.net/kohteet/iso-laatikollinen-legoja/152386114

Vierailija
4/5 |
25.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viinipullo ja piirakka kuulostaa hyvältä. Kiitos avusta!

Vierailija
5/5 |
25.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

peruspalikoista 600 - 800 e eli mietipä sitä!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän kaksi