Lue keskustelun säännöt.
Pesukoneeseen sopivat syvät lautaset
31.05.2010 |
Kertokaapa mitkä syvät lautaset sopivat hyvin pesukoneeseen/astiakaappiin (varmaankin lähes kaikki) ja ovat muutenkin käteviä päivittäisessä käytössä? En tiedä onko meillä sitten joku omituinen pesukone mutta Kermansaven Oliivi-lautasia ei sinne saa mitenkään järkevästi minkä takia lautaset on ollu aika vähällä käytöllä. Kyseiset lautaset ei myöskään pysy astiakaapin ritilässä pystyssä. Tarkotus oliskin nyt myydä nuo Oliivit pois ja ostaa jotain käytännöllisempiä tilalle.
Kommentit (2)
uudemmat syvät lautaset sopii paremmin molempiin kuin ne vanhat kulhomaiset. Perusastioina arkikäyttöön ihan hyvät, käy parempaankin kattaukseen yhdistettynä jonkun toisen astiaston kanssa.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
meillä on arcticaa mutta on myös kaikenlaisia sekalaisia sieltä täältä kerättyjä halpa-astioita ja kulhoja. Kaikki on sopineet ja pysyneet pystyssä. just tota Oliivia tosin ei ole ollut.