Lue keskustelun säännöt.
Siivotessani ystäväni asuntoa lattialla vilisi kuoriaisia ja toukkia!
09.06.2010 |
Autoin ystävääni siivotessa hänen asuntonsa koska ei ollut itse jaksanut huonon vointinsa takia siivota moniin viikkoihin. asuntoon piti raivata ensin polku että pääsi liikkumaan. Yllätykseksi lattialla vilisikin sitten jotain kuoriaisia ja toukkia! hyih! mitä nämä kuoriaiset ja toukat ovat? Onko ne talon rakenteissa vai voiko ne tulla siitä että on likaista? alkoi todella kyllä puistattamaan.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Itse koin ei-niin-mukavan yllärin, kun vaatekaappiin oli ilmaantunut noita toukkia, joista osa oli ehtinyt jo kuoriaisasteelle.
Vaatteet eivät edes olleet likaisia tms, epäilen, että ötököiden lisääntymistä edesauttoi se, että asunnon vaatekaapit olivat alkuperäiset 60-luvun puukaapit.
Vessassa taas näkyi sokeritoukkia harva se päivä, niitä kuulemma esiintyy etenkin vanhoissa kerrostaloissa.