Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Synnärille omia alushousuja mukaan?

Vierailija
07.04.2010 |

Pakkaanko laukkuun omia alkkareita vai saadaanko ne sairaalan puolesta...?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta sairaalassa on sellaisia kamalia verkkoalkkareita mutta eipähän tarvi itse pestä ja niihin mahtuu hyvin sairaalan jättimäiset "tervarit". Ota mielummin omia sukkia mukaan, koska sairaalan sukat ei pysy jalassa.

Vierailija
2/4 |
07.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

synnytyksen jälkeen ne oli ihan "kivat" ne sairaalan pöksyt kun oli se järetön side, ei ne oikein omiin pöksyihin ois mahtunu! mutta sisten kun lähen pois niin omat :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
07.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ainakin itse sain sairaalan puolesta iki-ihanat "verkkokalsarit" =D. Olivat ainakin ensimmäisenä päivänä synnytyksen jälkeen kätevät, kun piti käyttää niitä paksuja siteitä vuodon takia. Antoivat enemmän myöden kuin omat alushousut.

Mutta kyllä kait sinne omatkin voi ottaa mukaan, jo ihan kotiinlähtöäkin ajatellen.

Vierailija
4/4 |
07.04.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

syy siinä, että musta tuntui jotenkin epämiellyttävältä, että synnytyksen jälkeen maha roikkui eikä ne verkkohousut tukeneet yhtään. Siis en tarkoita mitään ulkonäöllistä seikkaa, vaan oikeesti oli olo, että maha olisi kaivannut tukea. Yritinkin aina kävellessäni pitää toisella kädellä mahasta "kiinni" :D



Eli jotkut tukialushousut, ei mitkään kireät eikä sellaiset johon joutuu ahtautumaan, mutta jotka edes pikkaisen tukee sitä mahanahkaa!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme yhdeksän