Huoh; ostettiin sitten tänään uusi asunto ja
entinenkin on myymättä. Kuinka tässä taas näin kävi!
Kommentit (7)
En millään jaksaisi muuttaa kaikkia meidän tavaroita ja lapsia välillä vuokralle. Ja koska vuokralla saattaisi joutua asumaan kauankin (hyvä jos edes n. kerran vuodessa tulee vastaan sellainen asunto joka me haluttaisiin ostaa ja johon meillä olisi varaa, vaikka koko vuoden lukisi ilmoitukset) niin kyllähän siihenkin palaa rahaa.
No nythän asuntokauppa on ainakin pääkaupunkiseudulla käynyt tosi vilkkaana, joten luultavasti saatte omanne myytyä ihan viikossa tai parissa. Tietty, jos asuntonne on jossain muualla, niin voi olla hitaampaakin, jos alueelta on vaikka lopettanut isoja tehtaita tms.
Oleellinen kysymys lienee alkuperäiselle se, että antoiko pankki luvan tuohon? Eli riittääkö teillä rahat kahteen asuntoon yhtä aikaa? Meillä oli myös lupa tehdä tuommoinen, mutta kun ei löydetty mitään järkevää ostettavaa, niin päätettiin sitten kuitenkin ensin etsiä vuokra-asunto ja sitten vasta myydä oma.
Onnea uuteen kotiin teille!
Mekin saatetaan saada tässä viikonlopussa uuteen kotiimme avaimet.
Onnea uuteen kotiin! Nyt vaan muuttoa ja tupareita suunnittelemaan!
Tsemppiä, kyllä se vanha nopeasti kaupaksi menee. Markkinat on ihan kuumana!
T:Vuokralla asuja