Olen aivan myyty Johanna Kurkelan musiikkiin.
Nyt vasta olen herännyt ja tiedän kuka on Johanna Kurkela. Joitakin hittibiisejä olen radiosta kuullut mutta en ole tiennyt kuka laulaja on.
Kävin Youtubessa kuuntelemassa hänen biisejään ja ne ovat mielestäni todella kauniita.
Olen niin tympääntynyt radiokanaviin. Kaikki kanavat soittavat "omia" samoja biisejä päivästä toiseen.
Vinkatkaa onko muita suomalaisia tai ulkolaisia lahjakkuuksia. Mitään rämärokkia en kestä ;-))
Aion marssia levykauppaan! :D
Tässä Kauriinsilmät
Kommentit (7)
En voi sietää Johanna Kurkelan ällöhempeää ääntä. Radio menee kiinni välittömästi kun aloittaa vinkumisen.
osaa ap:lle suositella muitakaan kun ei ole oikein mun genreä...mutta saman tapaista mutta astetta mielestäni parempi on Jenni Vartiainen.
Jonkin puutarhaohjelman mainosmusiikissa on joku hänen uusi kappaleensa "tuo se mulle".
Kuulostaa myös tosi hienolta, mutta miksi ihmeessä sitä ei ole You tubessa, tai sitä ei voi ladata esim. Nokia musiikista mp3 soittimeensa.
Se on harmillista. Olisi juuri niin kiva kesäkappale.
pidät luultavasti myös kuunkuiskaajien musiikista. eli just tämän euroviisuduon musiikista.
tässä maailman majoilla.
Tämä onkinKuunkuiskaajien ehkä paras kappale ja ihan siedettävä. Ylipäätään en pidä Kuunkuiskaajien musiikista. On liian joikaamista ;-(
(anteeksi!)
Laitoin pari viikkoa sitten aloituksen hyvistä kappaleista. En löydä sitä keskustelua ja ilahtuisin jos joku muistaisi keskustelun ja voisi nostaa sen. Siinä oli monia ihania kappalaleita.
Yleensä olen rytmikkäämmän musiikin ystävä mutta jokin tässä Kurkelassa on.
80-luvun alusta asti on Bruce ollut suosikkini.
Antakaa vinkkejä kauniista musiikista!
ap
pitäisit vaikka Ruotsin tämän vuotisesta viisusta:
Ei kolahtanut minuun. Mutta kiitos kuitenkin kauniista yrityksestä!!!
ap :)
En voi sietää Johanna Kurkelan ällöhempeää ääntä. Radio menee kiinni välittömästi kun aloittaa vinkumisen.