Aborttiasia ei ole ollut esillä täällä pitkään aikaan.
Laitoin googlehakuun sanat vauva.fi aihe vapaa ja sain vastauslistalle blogin abortista: Kadun aborttiani. Keskustelua abortista ja elämästä.
Siinä viitattiin pariin artikkeliin. Toinen käsitteli miestä ja aborttia ja toinen kohtukuolemaa.
Pääsiäinen, synnit, syntien anteeksi saaminen ja abortti sopivat keskustelunaiheena yhteen. Vieraile aborttiblogissa, kommentoi ja kerro mielipiteitäsi aiheesta abortti ja elämä.
Elämme aikaa jolloin kollektiivisesti hyväksytään abortti. TV-ohjelma amerikoista viime viikolla abortinvastustajista osoitti, että heiluri voi heilahtaa siihen suuntaan, että yhteiskunta ei hyväksykään aborttia. Joku oli sitä mieltä, että abortinvastustajat saattavat voittaa lopulta. Aborttilääkäreitä ahdistellaan ja se voi johtaa siihen, että köyhät eivät enää saa laillista aborttia "halvalla". Tällöin aborttien suoritus menisi maan alle ja johtaisi siihen, että monet naiset valitsevat laittomia abortteja, sairastuvat niistä, kuolisivat jne.
Kommentit (2)
Pallo (haluaminen ja toimenpide) heitetään abortin haluavalle.
ei suomessa semmossii ole,