Mitäs teidän koululaiset ovat puuhanneet lomalla?
Viimeisiä päiviä viedään ja tuntuu, että meidän lapset (eka- ja tokaluokkalainen) nauttivat lomasta täysin siemauksin. Nukkuvat normaalia pidempään, lukevat, leikkivät legoilla jne. Yhdessä sitten pelaillaan lautapelejä, Wiitä ja ulkoillaan hiihdon, luistelun ja lumileikkien parissa. Kertaakaan eivät ole kavereita nähneet lomalla mutta ei se tunnu menoa haittaavan. Tietenkin pienestä ikäerosta on se hyöty, että ovat toistensa parhaat kaverit.
Ihana ja rento loma kaiken kaikkiaan vaikka kotinurkissa ollaankin luuhattu :)
Kommentit (4)
Tällä viikolla kotona tappelemassa.
Ollaan käyty luistelemassa ja pulkkamäessä sekä uimahallissa. Ovat leikkineet yhdessä kotipihalla ja sisällä. Isompi on askarrellut. Isompi on myös tavannut parasta kaveriaan muutaman kerran loman aikana. Sukuloimassakin on käyty.
ovat nauttineet lumesta eli Stiga-mäki ja valtavissa lumikinoksissa hyppiminen ja kiipeily on ollut *pop* sekä sählyn pelaaminen lumessa :-)
Sitten on pelattu joulupukin tuomaa Monopolya koko perhe, PlayStation3:sta (eka pelikonsoli heille ja peliksi tuli Fifa eli jalkapalloa ja Lego Star War).
Rakenneltu legorakennussarjoja jotka saivat, ja muilla legoilla.
Hoplopissa käyty 1x ja Flamingossa katsomassa 3D-leffa "Up", oli muuten tod hyvä ja hauska:)
To alkaa sitten taas koulu, kuopus on vielä to&pe kotosalla kun itsekin olen, ma sitten kutsuu uusi työpaikka, hermostuttaa ja jännittää.
Lisäkoulutukseenkin hain juuri aamulla, mietin ja stressaan jo valmiiksi miten senkin sitten sumplisi, ainakin 2 iltana vkossa pitäisi mahdollisesti mennä työpäivän päälle koululle opiskelemaan..voikun voisin hoitaa asian pelkästään käytännössä työssä ja verkko-opiskeluna.
olleet pulkkamäessä, laskettelukoulussa, leikkineet joululahjoilla, pelanneet Wiillä jne.