Joko täällä on käsitelty huutiksen "ihoaan kaupitteleva"?
http://www.huuto.net/kohteet/mainostilaa-iholta/124242608
Riihimäkeläinen nuori nainen yrittää paikata rahapulaansa erikoisella tavalla: hän myy ihoaan yritysten mainostatuoinneille Huuto.net-verkkohuutokaupassa.
Huuto.net-palvelun ilmoituksessa tatuoinnin lähtöhinnaksi on asetettu 5000 euroa. Keskiviikkona avattuun huutokauppaan ei torstaihin mennessä ollut tullut vielä yhtään tarjousta.
Ihoaan kaupitteleva kertoo olevansa 21-vuotias, pari vuotta työelämässä viettänyt nainen.
- Olen taloudellisesti hieman ongelmissa ja nyt kun vuosi vaihtuu tahtoisin laittaa asiat kuntoon. Olen myös suuri unelmoija ja tahtoisin päästä toteuttamaan unelmani,enkä todeta vanhana että elämä vain meni ohitseni, nainen perustelee ratkaisuaan.
Mainostatuointeja hän on valmis ottamaan yhden tai kaksi. Tatuointi voi olla firman logo tai muu kuva. Tatuointi ei kuitenkaan saa olla hyvän maun vastainen.
IS
Kommentit (4)
se että pitää tuolla tavoin hakea julkisuutta.
ihan kamalan näköinen akka jos ei muuta....