Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

ei kuvallista henkilöllisyystodistusta-miten saan passin tai henkkarit?

Vierailija
30.12.2009 |

Siinäpä se kysymys,eli passi mennyt vanhaksi 2v sitten,enkä tiedä mihin sen olen laittanut.Henkkarit hävisi jo joskus 2-3 sitten(en ilmoittanut poliisille silloin)nyt olen hävittänyt johonkin kuvallisen kelakorttini,joka sentään kävi pankissa ja kaupan kassalla.

Miten ihmeessä saan polisilta uudet henkkarit,kun ei ole näyttää henkkareita??

t.27v tohelo

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
30.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ystävä/äiti/sisarus jne takaa, että olet kuka sanot olevasi.

Vierailija
2/5 |
30.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

aika hyvin menee! meet poliisilaitokselle ja sanot asiasi! kai ne nyt jotenki voi todistaa että oot sinä... ja tulevaisuudessa vähä parempaa huolta papereista!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
30.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poliisilaitokselle "kuulustellaan" vähän, eli kysellään pari viimeisintä osoitetta jne.

Kyllä sen passin sieltä saa.

Vierailija
4/5 |
30.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaikissa asioissa..äitiini tullut..luottotiedot oon sentään onnistunu säilyttää,vaikka oon lindorffin yms.hyvä kaveri,heh.ap

Vierailija
5/5 |
30.12.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Poliisi kyselee sinulta kaikenlaisia kysymyksiä, joista selviää oletko se väittämäsi henkilö. Esim. sisarusten lasten nimiä, lasten syntymäaikoja (jos sulla lapsia), osoitteita missä olet asunut jne.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yksi viisi