Oliko sinulla kolmenkympi kriisi? saiko elämä tuolloin uuden suunnan? mitä teit?
Kommentit (4)
toistaiseksi olen tehnyt vain lapsia ja ostanut omakotitalon. omaa ulkoista olemustani yritän muuttaa, 10kg pitäisi laihduttaa ja olenkin jo ryhtynyt korjaamaan elämäntapojani terveellisempään suuntaan.
onhan tuossakin jo ollut elämänmuutosta :) jatkossa täytyy tehdä työelämän suhteen jotain mutta se asia on nyt katkolla kun meinaan olla hoitovapaalla vielä kaksi vuotta. miestä en aio vaihtaa.
Joten luovuin uraohjuksena olemisesta ja perustin perheen. Työura jatkuu edelleen, mutta nyt on myös perhe sekä omistusasunto. Lisäksi täydennyskoulutusta.
Aloin kuntoilla ja syödä terveellisesti ja muutuin näiden tekojen seurauksena tasapainoisemmaksi ja tyytyväisemmäksi. Muutoksesta nyt aikaa 3v. ja kokoajan paranee.
viime syksynä sit hankittiin tontti ja kohta tulee tontille sit talopaketti...
sen kummempaa kolmenkympin kriisiä en tunnusta / tunnista.