Tekis mieli vetästä ranteet auki. Ei mua kukaan jäis
kaipaamaan tai ehkä kissat.
Mä tunnen itseni tällä hetkellä täysin arvottomaksi ja mitättömäksi ihmiseksi ja tuntuu, kun Jumalalla olisi ollut vitun kiero huumorintaju.
Mä olen viimeisen puolen vuoden aikana saanut pelkkää paskaa niskaan yhdessä asiassa, vaikka en ole ollut itse siihen tilanteeseen syyllinen vaan toinen tyyppi.
Ja yks kolmas tyyppi sitten jaksaa vähän väliä hieroa suolaa haavoihin ja muistuttaa viime keväästä, kuinka se KAIKKI oli mun syytä ja tuo toinen oli täysin syytön kaikkeen!
Viimeeksi pari päivää sitten tuo tyyppi aukoi päätään.
Kommentit (7)
vanhoista mutta älä hengaa niiden kanssa jos ovat niin ikäviä tyyppejä. Jumala ei muistuttele vanhoista virheistä, vaan antaa anteeksi.
paskana.
Herään ylös, syön, avaan koneen, katon telkkaria, istun netissä, syön, ruokin kissat, istun netissä, katon telkkaria, istun netissä, syön, käyn nukkumaan.
Ja taas sama alusta päivästä toiseen. Ihan kuin siinä leffassa, mikäs se murmeli leffa oli? Päiväni murmelina? Mutta tämä päivä on vaan tapahtunut jo viimeiset 3 vuotta.. Eli repikääpäs siitä!
Ne muuttuu muistoiksi, ja elämä vie eteenpäin. Minun veli yritti itsemurhaa muutama vuosi sitten, ja silloin olin varma ettei mikään häntä siitä estä. Kuitenkin hoidon avulla ja ajan kanssa hän on päässyt eteenpäin.
Itse olin todella väsynyt ja surullinen eroni aikaan. Tuntui, että jokaisen talvisen ikkunan takana oli onnellisia ihmisiä, ja itse vain olin ainoana yksin ja surullinen. Silloin perheeni sanoi, että anna ajan kulua, ja huomaat että alkaa helpottaa. Yhtenä päivänä näät, ettet enää olekaan niin maassa. Nyt siitä on vuosia, tuo tuntuu kaukaiselta muistolta ja elämä on tosi onnellista. Tuntuu vieraalta, että on edes ollut niin surullinen joskus.
vaan lähdet ulos, kirjastoon, jonnekkin kahvilaan, syöttään puluja puistoon tai katselemaan vaan ihmisten menoa, syöt jätskin ja nuuskit kesäilmaa :)
Ihminen turtuu helposti samoihin kaavoihin ja elämä alkaa tuntua mitättömältä...tee itse siihen muutos, niin huomaat ettei ne asiat joita sun päällesi kaadetaan, olekkaan ihan niin isoja kuin tällä hetkellä tuntuu. Voimia sulle :)
Harrastankin kaksi kertaa viikossa, mutta nyt nuo ovat kesätauolla.
älä tee itsaria! uusi päivä, uusi armo!