Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kiihko auttaa hedelmöittymistä - orgasmi on tärkeää

Vierailija
08.04.2009 |

Varmasti on totta että sängyssä hyvin menevillä on vähemmän lapsettomuushuolia.







Kiihko auttaa hedelmöittymistä



Orgasmi ei ole vain mukava päätös seksin harrastamiselle, vaan se myös auttaa lapsen teossa. Myös tapa, jolla rakastelussa ollaan mukana, vaikuttaa hedelmöittymisen mahdollisuuteen.



The Frisky -verkkosivuston mukaan miehen ollessa kiihkeästi ja täysillä mukana, hän tuottaa ejakuloidessaan jopa noin 50 prosenttia enemmän siittiöitä verrattuna sellaiseen yhdyntään, jossa hän ei ole täysillä mukana. Ja mitä pidempään mies jaksaa touhuta sängyssä, sitä enemmän hän siittiöitä laukaisee.



Asiantuntijoiden mukaan orgasmista on hyötyä myös naiselle, kertoo The Frisky -verkkosivusto. Orgasmin naiselle aiheuttama lihasten kouristelu auttaa siittiöitä kulkemaan kohti kohtua, munasarjaa ja munasolua, mikä voi johtaa hedelmöittymiseen.



Näin ollen raskautta yrittävien parien kannattaakin panostaa tosissaan seksin laatuun. Seksin ei ehkä kannata olla vain suorituskeskeistä "lapsentekoa". Naisen on hyvä tavoitella orgasmia ja miehen hieman viivytellä tulemista, jolloin hedelmöittymisen mahdollisuus kasvaa.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
08.04.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vasta oli toisessa ketjussa tarinaa siitä miten jo touhutipasta voi tulla raskaaksi. Orgasmi epäilemättä auttaa hedelmöittymisessä mutta edes miehen orgasmi ei ole välttämätön.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla