Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaupunkilaiset

Vierailija
18.07.2009 |

Jos olisitte ikänne asuneet kaupungissa, voisitteko muuttaa maalle jos löytäisitte kumppani joka olisi maalainen?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos puhutaan siis oikeesti MAALLE muuttamisesta. Kesät ja lomat on ihana viettää maalla, kuten olen tähän asti aina tehnyt, mutta lähikauppaan kävelemällä (joka ei ole mikään K-extra vaan vähintään isohko S-market) pääsystä en tingi.

Vierailija
2/2 |
18.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

en usko, että voisin. Olen ikäni asunut kantakaupungissa (Helsinki) ja tuntuisi kyllä aika hirveeltä ajatella muuttaa maalle.

Yksi kaveri teki niin, ostivat talon Kirkkonummelta ja asuivat siellä kaksi vuotta ja tulivat takaisin, eivät vaan viihtyneet.

Mun on tietysti helppo sanoa, kun miehenikin on samaa mieltä.

Eilen taisi olla joku ketju, jossa pohdittiin omakotitaloasumista, mulle sekin olisi outoa. Mutta jokainen valitsee parhaat mestat itsellleen ja lapsilleen. Ps. lapsena stadi on tosi MESTA!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yksi yksi