G: PIsin aika jonka olet ollut poissa alle viisivuotiaan lapsesi elämästä?
Ja miksi?
Itsellä viikko jonka olin etelän reissulla. Ja lapsi oli tuolloin 3v ja mummolassa.
Kommentit (31)
kolmevuotiaan kohdalla se on 10 tuntia
toista kertaa en ole antanut
Lapsi oli tuolloin 2,5 vuotta
Lapsi oli silloin alle 3 ja toisen kerran kun kuopus oli 2. Vierailin kauempana asuvan ystävän luona, lapset olivat isänsä kanssa kotona.
kun kuopus oli 1v2kk ja toiseksi nuorin 3v; isä vei lapset mummolaan, jotta saisimme juniorin vieroitettua rinnasta, ja se onnistui.
Vanhempien lasten kohdalla: esikoinen oli 1v, kun olin noin 5 vrk hänestä erossa, ja 3,5-vuotiaana esikoinen oli 3 viikkoa isänsä kanssa ulkomailla; toinen lapsi on ollut äidistä erossa vain ihan muutamia päiviä alle 5-vuotiaana, olisiko ollut 3-4 päivää mummolassa isän kanssa n. 3-vuotiaana.
olivat isä"viikolla" ja minä mieheni kanssa sukuloimassa toisella puolella maapalloa
itsellä oli niin kova ikävä, etten pystynyt puhelimeen pyytämään; puhuin vain niiden isän kanssa että kaikki jees. eipä olleet juuri ikävöineet, ikää lapsilla oli sillon 2,5 ja 4 v.
Lapsi melkein 2-vuotias, oli mummon kanssa reissussa.
Esikoinen ollessa 4v, hän oli mummolassa 5 yötä. Viimeisenä vuorokautena oli alkanut tosi paljon ikävöimään kotia ja vanhempia.
Kuopus oli 1v kun olin vuorokauden laivalla. Oli mennyt ongelmitta. Täti miehensä kanssa lapsenvahtina.
poika oli 3v kun jouduin viruksen takia 1.5vkoksi sairaalaan eristykseen. lapsi oli isän ja mummin kanssa omassa kotona ja toisella viikolla pääsi päivittäin katsomaan minua ja soitin hänelle aamulla ja illalla joka päivä.
Kun poika oli 4,5v jouduin leikkauksen takia sairaalaan 4 päiväksi jolloin poika oli taas mummin ja iskän kanssa kotona,nyt pääsi katsoon minua kylläkin jo toisena päivänä sairaalaan.
olen ollut erossa meidän kohta 10- vuotiaasta sekä 5- vuotiaasta. Emme pahemmin reissaile, eikä työhönkään sisälly matkustamista.
lomalla etelässä ja minä en ollut mukana.
kun ovat käyneet isänsä kanssa mummolassa... lapset 2-4v
Pisin aika taitaa olla n.12 päivää isällään.
Silloin poika oli 2v ja nyt 3v.
äitini hoiti 3kk-2v3kk iän lastani
Poika oli silloin mummolassa ja ikää pikkuisen vajaa 5v.
Tosin, emme varsinaisesti olleet pois hänen elämästään, koska soitimme joka päivä hänelle :)
eli päivän, yön ja vielä seuraavan päivän. olin työreissulla, lapsi oli 1v2kk ja isänsä kanssa kotona. toinen vastaava reissu kun lapsi oli 1v4kk. sen jälkeen ei olla oltu öitä erossa, lapsi nyt 2v.
Lapset silloin 3 ja 5v olivat isovanhemmilla. Kesäisin lapset ovat olleet mökillä isovanhempien kanssa 1-2vkoa ilman minua.
olivat mummolassa reissulla isukin kanssa ja ikää tuolloin reilut 4v.
Töissä.