Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Apua!En löydä kierukan lankoja!??!?

Vierailija
04.07.2009 |

Kierukka asennettu liki vuosi sitten eikä ole ollut moittimista muttamutta.. Tänään on tuntunut kivuliasta painetta alavatsalla (joka tosin saattaa johtua ovulaatiostakin?) ja koitin ekaa kertaa ronkkia josko kierukka olisi vaikka karkuteillä mutta yllättäen en löytänyt lankoja ollenkaan?

Kuvittelen tuntevani kohdun suun mutta ei sieltä mitään roiku. Painellessa oletettu kohtu on kova ja kivulias.

Mitä tämä nyt sitten tarkoittaa?Ja miten toimia?

Onko kierukka voinut livetä kohtuun naruineen päivineen tai onko mahdollista että se on poistunut huomaamattani?

Ja mitä mä nyt sitten teen?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
04.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

No ehkä meet gynelle, tuskin kukaan täällä tulee sitä kokeilemaan:D

Vierailija
2/4 |
04.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei mitenkään tavatonta, mulla 3. kierukka menossa (yhteensä n 10v kokemus niistä) ja aina välillä langat nousee ylös, ja sitten toisinaan laskeutuu ja ne taas tuntee. Koskaan ei ole tippunut eikä hävinnyt itsekseen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
04.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

käy tutkituttamassa tilanne jossain, jossa on ultra. Tiedät sitten onko poistunut vai noussut ylemmäs ja aiheuttanut esim. kohtutulehduksen.



Mulla hävisi langat ekojen menkkojen jälkeen, mutta kierukka näytti olevan ihan oikein paikoillaan. Soitin ehkäisyneuvolaan (toimii myös äitiysneuvolana) ja kävin siellä ultrassa, jolloin th katsoi kierukan olevan oikeassa paikassa ja langat todennäköisesti kohdunsuun sisällä. Kertaakaan en lankoja enää tuntenut. Ja 4v oli paikallaan, kunnes poistatin.

Vierailija
4/4 |
04.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovat niin pehmenneet, että ei mieskään huomaa. Just kävin papassa ja näytteenottaja vaan tokaisi, että kierukan langat näkyy. Älä siis panikoi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi yhdeksän