Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi poikien äidit pääsevät helpommalla kuin tyttöjen?

Vierailija
03.07.2009 |

Meidän perheeseen on tulossa kolmas poika. Kun vitsin varjolla heitin tutulleni, että eipä sitä tyttöä minulle koskaan sitten siunaantunut, niin tuttuni sanoi: "Ole vain tyytyväinen, koska poikien äitinä pääset helpommalla." Hänellä itsellään on yksi tyttö ja yksi poika. Mielipiteitä?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiköhän niistä ole sama vaiva kaikista. Mutta voihan olla, että hän tarkoitti, että tyttöjen kohdalla joutuu sitten myöhemmin enemmän pelkäämään (teiniraskaudet tms.)

Vierailija
2/5 |
03.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos vaikka lukee av:ta niin kyllähän me ämmät ollaan toisillemme aika pahansuopia, pirullisia, kateellisia, ilkeitä, selkäänpuukottajia jne.



t:kohta kolmen tytön äiti

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapset ovat yksilöitä, ja molemmissa sukupuolissa on helppoja ja vaikeita lapsia. Meillä on neljä lasta, joista yhdellä on ylivilkkautta ja lievää neurologista ongelmaa, ja kyseessä on poika, kuten vastaavissa tapauksissa yleensä. Muut pojat ja tytär ovat olleet paljon helpompia kasvattaa, ja tämän yhden pojan kanssa olemme joutuneet vuosien varrella käymään lukuisissa eri jutuissa apua hakemassa, ja ihan helpolla ei olla päästy.

Vierailija
4/5 |
03.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kauhean isoja tilastollisia johtopäätöksiä ei kuitenkaan voi yhden tytön ja yhden pojan jälkeen tehdä, kumman kanssa ns. pääsisi helpommalla.



Kysyitkö, mitä tuttusi tarkoitti asialla?

Vierailija
5/5 |
03.07.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja kesällä pikkupojat jo osaavat pissata pihalla, tyttöjä pitää olla kyykyttämässä pissalle.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi kaksi