Lue keskustelun säännöt.
Narisija-tuttava alkaa käymään hermoille.
15.04.2008 |
Tuttavani valittaa todella paljon. Hän möläyttää kaikesta negatiiviset puolet ulos (ja niitähän löytyy..). Joudumme olemaan viikoittain tekemisissä ja alan olla nyt korvia myöten täynnä ties mitä natinaa ja valitusta.
Miten yhden ja saman ihmisen kohdalle sattuukin aina ne huijaavat myyjät, huonot asiakaspalvelijat, huonot opettajat, epäpätevät lääkärit, paskat työkkärin virkailijat, tyhmät Kelan työntekijät jne?
Kommentit (2)
Ottaa niin päähän kun näemme hän aina valittaa jostain: miehestään tai muista kavereistaan.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Mulla on samanlainen tuttava. Viimeksi nähdessämme en enää keksinyt mitä sanoa yhteen hänen valitukseensa ja tuli sellainen epämukava hiljaisuus. Olin siis yrittänyt ensin selittää, miksi asia on niin ja keksiä erilaisia ratkaisuja hänen ongelmaansa. Hän varmaan itsekin tajusi, että olin kypsänä, kun lopetti puhumisen siihen.