Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

yh tai arjen yh- miten lataat akkujasi?

Vierailija
30.03.2008 |

Jos olet lasten kanssa yksin

- ainakin viikonloppuisin 24/7-



miten lataat akkujasi, että arkesi sjujuu ja jaksat olla jaksava äiti?



T. arjen yh

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tosin nykyään olen mennyt nukkumaan miltei heti saatuani lapset nukkumaan. Aikuiskontakteja yritän ylläpitää.

Vierailija
2/3 |
30.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onneksi on viikkoja, että on kotonakin.



Lataan akkujani illalla kun lapset nukkuvat. Kaivan suklaalevyn kaapista ja katson telkkaa tai luen hyvää kirjaa. Kotitöitä en silloin suostu tekemään, ne teen päivällä lasten kanssa/silloin kun lapset leikkii.



Meillä on onneksi molemmat mummulat lähellä, miehen vanhemmille en herkästi vie, ainoastaan jos on pakottava tarve hoidolle (esim. mun lääkäri yms) mutta oma äitini ottaa mielellään lapsia illaksi tai tulee meille töiden jälkeen. Silloin lähden kävelylle tai lenkille tai vaikka kaupungille. Fiiliksen mukaan =)



Aina ei ole helppoa, mutta viimeistään kun lapset ovat nukkumassa ajattelen kuinka onnekas olen, kun meillä on niin mukavat ja ihanat lapset. Kovia ovat menemään ja välillä keskenään riitelemäänkin, mutta niin söpösiä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
30.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

lapsi pyörällä ja joka toinen viikonloppu onneksi isänsä ottaa lapset luokseen, jolloin viikonloppuna yhtenä iltana käyn baarissa ja päivät vaan oleilen tekemättä mitään järkevää, katon telkkaria, kaikki ne sarjat jotka olen nauhoittanut ja en ole ehtinyt katsoa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi kolme