Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mikrohionta.. onko kukaan käynyt ja oliko se hyvä iholla?

Vierailija
26.03.2008 |

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
26.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

just sattumalta eilen kävin. Ei satu yhtään eikä iho punoita sen jälkeen (ei ainakaan mulla ja mullakin aika herkkä iho).

Vierailija
2/2 |
26.03.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Riippuu tietty ihotyypistä ja ongelmien laadusta. Käyntikertoja tarvitaan tavallisesti kyllä useampi. Ja sattuuhan se, erityisesti aluksi.



Oma kosmetologini tekee aina kerralla mikrohionnan ja ultraäänihoidon. Parin hoitokerran jälkeen iho oli ihanan kirkas ja sileä, jotenkin kiinteämpi ja nuorempi myös kuin ennen. Neljän hoitokerran jälkeen voin sanoa että finnejä ei tule ollenkaan yhtä helposti ja iho on nuorekas. Aion jatkaa vielä muutamia kertoja tässä keväällä.



Minkälainen (ongelma)iho sulla on? Mikrohiontaa ennen kannattaa kyllä ensin puhdistuttaa ja puristeluttaa se, ja jos akuuttia tulehdusta on niin sehän pitää ensin hoitaa lääkkeillä kuriin. Märkiviä finnejä ei kannata ruveta hiomaan, voivat vaan mennä entistä pahemmiksi.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla