No hyvä on sitten!!!
En ole oikea näkijä.
Saan kuitenkin joistain ihmisistä tunteen, että millainen on ja miten hänen elämänsä menee.
Joten mikä minä sitten olen?
Ja pliis, älkää heti sanoko että olet hullu!! Kiitos.
Haluaisin kehittää tätä ja selvittää miksi näin on!
Näkihän sen jo pitkästä ketjustanikin, että sain yhteyden joihinkin ihmisiin ja toisiin en!
Eli miten tämä on mahdollista??
Kiitos jo etukäteen!
Kommentit (7)
Kaikki kun menee vaan niin pieleen!!!
kiinnostuneille on olemassa ihan oma keskustelufoorumi, josta voisit kysellä. En vaan nyt muista nimeä.
Ettei olisi kuitenkaan Ellit ja kristallipallo?
Kiitos sinulle rehellisyydestä. Tosin ihmeen kauan sain monen muun kanssa tuota asiaa toitottaa, sinulle ja noille sadoille näkijä-uskoville. Ehkä tuo tekemäni mies raskaaksi -testi oli lopulta riittävä osoitus sinulle ja kaikille muille.
Toivotan leppoisaa syksyn jatkoa. t. yli 50-vuotias mies.
__Näkijä__:
En ole oikea näkijä.
Minun vastaukseeni hän kirjoitti, että aika hyvin, osittain oikein. Toisaalta halusin leikkimielisestä kirjoittaa, mutta keskityin kyllä kirjoittamiseeni. Toisaalta minulle tuli tunne, että tällaista voisin kirjoittaa siitä ihmisestä. Toisaalta suomalaisissa on kuitenkin jotain samaa. Tämän lisäksi voin kuvitella, että kaikki ihmiset eivät kirjoittaisi sellaista kysymystä eli sekin jo kuvasi sitä ihmistä.
Yritän sanoa, että jonkinlainen ihmistuntemus tietysti myös auttaa siinä, mitä kirjoittaa toisesta ihmisestä. Tyyli miten joku kysyy jo kertoo jotain siitä ihmisestä.
Vakavaksi muuttuu silloin kun ihmiset tosissaan uskoo jotain apua saavansa ja alkaa rakentaa omaa elämäänsä joidenkin huijausnäkyjen pohjalle. Hui sentään.
Oliskohan se tällä kertaa tosissaan? Uskooko joku?