Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millainen alkupääoma asumisoikeusasuntoon?

Vierailija
19.07.2007 |

Olitteko säästäneet sen verran vai otitteko lainan sitä varten? Mitä maksatte kuukaudessa ko. asunnosta/minkä kokoinen asunto?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Otettiin laina koko summalle. Vastiketta maksetaan 680 ¿ kuussa. Lainaa maksetaan tällä hetkellä vain 170 ¿ kuussa, koska olen hoitovapaalla. Usko tai älä niin silti tämä tulee halvemmaksi kuin vastaava vuokra-asunto. Omistusasuntoon ei ole nyt varaa, vastaavasta asunnosta joutuisi pulittamaan 180000. Siihen tietysti lisäksi vastikkeet

Vierailija
2/4 |
19.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

sain lainattu sukulaisilta. kaksio maksoi aikanaan 11t e ja nykyinen 4h 20t.



Se hinta on n. 15% asunnon kokonaishinnasta rakennusvuonna + indeksi.



Vaihtelee valtavasti paikkaunnittain, joten on paljon informatiivisempaa käydä pläräämässä nettisivuilta niitä tietoja kuin kysyä täältä. (googlaa aso-asunnot ja yh-yhtiö)



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

koko summa. Lyhennetään tällä hetkellä 400 eur/kk. Vastike 780/kk. Vastaavasta vuokra olisi jotain 1500 eur/kk.

Vierailija
4/4 |
19.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

918e/kk vastike, PK-seudulla ollaan ja isohko rivarihuoneisto.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän yksi