Kuka korvaa jos päiväkodissa varastetaan
kalliita lastenvaatteita?
pelkään aina, että lasteni Reimatecit ja Ticketin jne. varastetaan kun päiväkodissamme on paljon lapsia joilla näyttää olevan halpoja merkkejä ja vaatteita aina päällä. Surullisen näköistä.
Eikä nimikointikaan auta jos käyttävät niitä muualla kuin päiväkodissa.
Miten olette toimineet kalliiden vaatteiden ja kenkien kanssa?
Kommentit (5)
kun huomasin, että muitakin haalareita kuin mainitsemiasi esiintyi kunnallisen päiväkodin pihalla. Suosittelen sinulle samaa.
Kalliit hanskat ja lakit tungetaan taskuun jotta nekin pysyy ihan meillä eikä kukaan köyhä vie mukanaan.
Hangottelivat ekaks pk:lla vastaan mutta kun selitin asian ymmärsivät kyllä....
Hölmöön provoon hölmö vastaus...
Onhan se selvä, että kaikki haluavat lapsilleen vain parasta ja kiistattomasti Ticketit ja Reimatecit ovat parhaita ulkovaatteita. Kaikilla ressuilla ei vaan ole varaa niihin :-(.
Olen vaan hymähdellyt kun olen huomannut, että meidän tytön varastetut haalarit ovat Siwan kassa penskalla. Tavallaan teemme siis hyväntekeväisyttä kun ei senkään penskan tarvitse kulkea jossain Lennen tai Jonathanin haalareissa joissa ei edes kaikkia saumoja ole teipattu.
Jos oikeasti pelkäät varastamista, niin hommaa todellakin edullisemmat vaatteet päiväkotiin, sellaiset, mitkä ei himota ketään.