Idiootit sukulaiset suunnittelevat kaukomatkaa, vaikka talous ihan kuralla
Siis perheellinen opiskelija ja hänen huonopalkkainen miehensä. Aikovat käyttää osan paremmassa taloustilanteessa kootuista säästöistään monen tonnin kaukomatkaan!
Kommentit (9)
Kai nyt saavat laittaa omat rahansa, mihin haluavat?
ja noiden säästöjen tarkoitus oli omistusasunnon hankkiminen aikanaan. Minusta on vastuutonta tuhlata rahoja tuollaisessa tilanteessa hetken hurmaan.
ap
t. itse aikoinaan saman tehnyt eikä kaduta.
P.S. omistusasuntokin on sittemmin hankittu.
Vierailija:
ja noiden säästöjen tarkoitus oli omistusasunnon hankkiminen aikanaan. Minusta on vastuutonta tuhlata rahoja tuollaisessa tilanteessa hetken hurmaan.ap
ja kaukomaille päästään korkeintaan eläkeiässä. Ja kaikkien on pakko valita samoin kuin ap tai on vastuuton...
Jokainen saa tehdä säästöillään mitä haluaa. Vaikka sinä et tekisikään samoin.
Vierailija:
ja noiden säästöjen tarkoitus oli omistusasunnon hankkiminen aikanaan. Minusta on vastuutonta tuhlata rahoja tuollaisessa tilanteessa hetken hurmaan.ap
Tiedoksenne: ajattelimme hakeutua toistaiseksi asoasuntoon, koska täällä pk-seudulla asuntojen hinnat ovat nousseet ihan järjettömiksi. Säästöt riittävät asomaksuun ja ylikin jää, joten matkaa suunnitellaan - läl, läl, lää!
vähän miettii mihin rahansa laittaa. Tuskin heidän matkustelunsa on sinun ongelma, ei ainakaan pitäisi olla...
on juuri tuo kauas pois lähteminen.
Minunkin sukulaisissani on yksi pariskunta joka ottaa lisää velkaa jotta pääsee lomailemaan. Sitten kotiin palattua taas itketään kun on niin huonosti rahaa.
Ymmärrän heitä oikein hyvin.