Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten saada 5 1/2-vuotias unohtamaan harrastuspiirissä tapahtunut " vääryys" ?

Vierailija
29.03.2007 |

Eli tyttöäni vuotta vanhempi tyttö on pari kuukautta sitten sanonut lapselleni " älä tuijota" . No tyttöä ei enää millään tahtoisi saada sinne kun siellä on kuulemma vihainen tyttö josta hän ei tykkää. Ja aina kun tyttöni näkee tätä toista niin kääntää vain äkäisesti päänsä toiseen suuntaan. Eli todennäköisesti tämä isompi ei enää muista koko asiaa ja lapseni vain vihoittelee hänelle.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko selittänyt, että moisesta ei pidä loukkaantua? Ja oletko selittänyt, että kyseistä tyttöä voi kyllä katsoa ja voi jopa mennä juttelemaan hänelle, mutta että jättäisi turhan tuijotuksen pois.

Vierailija
2/4 |
29.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tyhmästi, ja ettei kannata vihoitella vanhaa juttua. Ja sanoa että oma lapsesikin on varmasti joskus kiukuspäissään sanonut tai tehnyt jotain harkitsematonta joskus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tyttöni ei vaan halua muuttaa mielipidettään, ehkä sitten niin kovasti on loukkaantunut.

Vierailija
4/4 |
29.03.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

toiselle lapselle. Keksi ihan mikä syy tahansa, mutta ole itse mukana! Älä siis pakota tyttöäsi menemään yksin. Menkää sen toisen lähelle ja jutustelkaa ihan ohimennen jotain ja ota se toinen tyttö mukaan jutusteluun ja kysele vuorotellen kummaltakin jotain.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi seitsemän