Suurin materialistinen haaveesi?
Nyt ei siis lasketa näitä että saisi olla terve/lapset onnellisia jne. Vaan nimenomaan materialistisia haaveita :-) Älä vastaa lottovoitto, koska se ei yksilöi jotain tiettyä haavetta. Minä haluaisin joskus omakotitalon (esim. Kannustalon Aurora) hyvälle omalle tontille Espooseen.
Kommentit (9)
No vastaan sen silti. Nytkin sain vasta viikko sitten tietää, että tuntiopen pestini jatkuu päätoimisena ensi vuonnakin.
Aika tylsältä kyllä kuulostaa, kun suurin haave on koti : )
Hyvät ratsastusmaastot. ja tietysti kiva talo. kaiken tän mies on sanonut olevan mahdollista.
nyt himottaa kovasti saada oma vene kun niitä jatkuvasti lipuu tuossa silmän alla:-)
niitä on paljon. Listaan tähän muutamia suureellisimpia.
- viimeisen päälle itse rempattu 1900-luvun alussa rakennettu asunto kerrostalosta Kruununhaasta tai Taka-Töölöstä, jossa olisi vähintään 100 neliötä.
- Uusi omakotitalo Viikistä tai Oulunkylästä
- uusi tila-auto tai farmari
- vanha noin 350-neliöinen sukutalomme kakkosasunnoksi täysin rempattuna ja ikävät uudet talot pihapiiristä purettuna...ja järvi vielä kaupan päälle pihalle ;)
Mitään näistä mulla ei ole, enkä varmaan koskaan saakaan. Mutta onneksi aina saa haaveilla.
Vierailija:
- viimeisen päälle itse rempattu 1900-luvun alussa rakennettu asunto kerrostalosta Kruununhaasta tai Taka-Töölöstä, jossa olisi vähintään 100 neliötä.
haaveilen suuresta suuresta kirjahyllystä, josta löytyis kaikki klassikot