Voitin ulkomaanmatkan mutta kieltäydyin vastaanottamasta palkintoa...:((
lääkärini kielsi minulta lentämisen raskauden takia....lentokoneeseen mennessä kun on pakko kulkea sen piippauslaittene läpi ja siitä irtoaa vaarallista säteilyä. On kuulemma ihan uusi tieto. Harmittaa!!!!!!!!!!!!!!!!
Kommentit (5)
Joo, tosi vaarallista säteilyä niinpä niin ja jaapa jaa.
Ja voiton saa aina ottaa myös rahana vastaan tai käyttää myöhemmin.
Nimittäin ei ole pakko kulkea sen laitteen läpi, vaan voi pyytää muunlaista tarkastusta. Eihän siitä voi kulkea myöskään jotain tiettyjä juttuja sisältävät ihmiset. Onkohan esim sydämentahdistimet tms. Eli raskaus ei ole matkaeste.
voi myydä. En kyllä Egyptiin lähtisi, siskoni sai siellä just ruokamyrkytyksen ja joutui olemaan sairaalassakin, sitäpaitsi siellä on muutenkin törkyistä ja terrorinvaara alati.
Olisin siellä parhaillaan, mutta kuopus 4 kk turhan pieni moiselle matkalle. Mutta kyllä niitä matkoja tulee lisää, lapsia tehdään harvemmin.