Mikä avuksi, mies kuorsaa ja KOVAA!!!???
Onko teillä jotain vinkkivitosia tähän kammottavaan jyrinään, johon ei todellakaan auta korvatulpat! Tennispallo olis turha sängyssä, kun kuorsaa kyljelläänkin...En halua muuttaa toiseen huoneesen, enkä miestäkään karkoittaa, mutta hitto, joka öinen valvominenkin alkaa ottaan pattiin! Kertokaa siskot, mikä avuksi???
Kommentit (6)
Meillä kuorsaa myös.. Ei auttanut tönimiset eikä mikään muu, kuin siirtyi itse sohvalle ei jaksanut kattella kiukkuista,väsynyttä, raskaana olevaa vaimoa joka ei saanut nukuttua. Eikä muuten häiritse aviollista elämää erikseen nukkuminen ; )
en enää jaksanut herätä tuhatta ekrtaa yössä tönimään miestä tai herätä siihen että joku unissaan tönii minua. Aah.
Silloin meikkis vaihtaa alakertaan sohvalle nukkumaan.
Mitens tyynyn vaaihto, auttaisiko korkeampi tyyny asiaa?
Kuorsaus on oire jostakin ja häiritsee paitsi muiden unta, myös kuorsaajan omaa unta (ei pääse syvään uneen tai jotain, en muista..).
Miehelläni on käytössä sellainen hammasproteesi, sujauttaa sen iltaisin suuhunsa, eikä kuorsaa sen kanssa oikeastaan ollenkaan.
Kuorsauksesta ei oikeasti kannata kärsiä!!
Luin siitä juuri. En vain kuollaksenikaan muista mikä aine se oli... mutta eri asia on, saako miestä syömään moista " hörhölääkettä" .. luulis että vaimon vuoksi söisi.
Mä en yksinkertaisesti pysty nukkumaan siinä kauheessa metelissä.
Ja jos nukun miehen vieressä, niin hänkään ei pysty nukkumaan, koska mä tönin häntä kokoajan ja kehoitan kääntämään kylkeä.