Minkäkokoisia muiden 31-vuotiaat taaperot on?
Kommentit (5)
puhuu useamman sanan lauseita, ei tosin kovin paljon, mutta kuitenkin. motoorisesti todella kehittynyt; potkii palloa ja juoksee erityisen hyvin. on jopa oppinut sulkemaan vessanpöntön kannen asioituaan siellä.
Hoikka poika, keskivartalossa vähän turvotusta, ilmeisesti ohralle allerginen... Kuivaksi oppinut, kaikkiruokainen, suloinen poika. Erittäin liikunnallinen, tykkää poikien jutuista palloista, autoista jne... Nukkuminen ollut alusta asti helppoa, nukkuisi edelleen päiväunet, jos arkirytmi sen sallisi.
Luultavasti hieman hoikistuu kunhan lähtee liikkeelle, vielä ei tee muuta kun makoilee sohvalla.
Ei puhettakaan että vielä osaisi tiskikonetta täytellä. Puhetta tulee parin sanan lauseita, huomaa kyllä että kovasti yrittää enemmänki.
Kaikin puolin ihana.<3
Miten muilla? Neuvolan mukaan menee hieman plussakäyrillä mutta on niin söpön pyöreeposkinen että ei se mua haittaa.