Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pystyisittekö ostamaan pakkohuutokaupassa olevan

Vierailija
06.10.2006 |

omakotitalon? Etenkin jos tietäisitte millainen perhe siitä joutuu lähtemään. Ja voisitteko asua siinä hyvillä mielin? (Tuli vain tämmöinen pohdinta mieleen, en tunne minkäänlaisia tapauksia).

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
06.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

eihän perheellä ole muuta vaihtoehtoa ja ehkä talon myynti saa perheen asioita paremmalle tolalle.

Vierailija
2/4 |
06.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei se perhe siihen kuitenkaan saa jäädä asumaan. Pankki sen talon omistaa!!! Ja se helpottaa perheen ongelmia kun talo menee kaupaksi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
06.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaveri osti ja kyllä oli niin kamalaa katsoa kuinka " konkurssiperhe" itkien muutti pois.

Vierailija
4/4 |
06.10.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olimme ensin katsomassa taloa toisten kiinnostuneiden kanssa. Talo oli uusi omakotitalo, mutta tehty ilmeisen väsyneissä oloissa: tapetit sienillä piellä, lauteet höyläämätöntä lautaa, lattia vinoassa jne. Huutokaupassa talosta ei kukaan tarjonnut pankin hintaa, mutta myöhemmin kun ajoimme ohi, pihalla oli auto ja olimme tunnistavinamme sen niiden toisten katsomassa olleiden autoksi.



Mekin ajattelimme ostaa halvalla - tässä tapauksessa kun kunto vastasi purkukelpoista.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yhdeksän seitsemän