crosstrainer vs orbitrek
Mitä eroa noilla kahdella? Kumpi parempi? Kertokaa omia mielipiteitä ja kokemuksia. Ja mistä kannattaisi ostaa.
Kommentit (6)
mutta onko siinä ollenkaan valmiita ohjelmia? tai vastuksen säätöä, mun tuossa tunturissa on.
mut just sitä ajoin takaa että onko säädöissä tai kestävyydessä yms. jotain eroja. Tutkiskelin netistä niin orbitrekin hintahan on paljon halvempi, mutta kertooko se sitte kestävyydestäkin jotain.. Oli halpoja crossareitakin mut ne tuskin kovin hyviä??
-ap-
se sitten luultavasti on hajalla.. Tunturille saat aina varaosat ja huollon
Korjaaja tuttuni nimenomaan kirosi ja kielsi ostamasta halpaa ulkomaalaista vehjettä
tyytyväinen olen. vie vähemmän tilaa kuin crosstrainer ja on kevyempi. ja minun käytössä kestänyt mainioisti.
Tosin Kettlereihin ja Energeticseihin saa ihan yhtä lailla varaosia ja ovat myös hyvin laadukkaita laitteita. Minä myös olen sitä mieltä että ehdottomasti Crosstrainer. Ja laadukas sellainen.
oon tyytyväinen. Kannattaa ostaa esim. tunturi merkkinen. Tuttu kun niitä korjailee, sanoo että ei noihin ulkomaisiin saa mistään varaosia jos hajoaa. Siksi siis suomalaisvalmisteinen laite parempi