Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jäin kiinni miehelleni toisesta=(

Vierailija
28.05.2006 |

Olo on hirveä, joten en todellakaan halua kuulla kuinka kamala ihminen olen. Ongelma on nyt mieheni suhtautuminen asiaan. Hän on kuin mitään ei olisi tapahtunut. On ihan normaali. Ei huuda, ei ole vihainen, ei itke, ei välttele, ei mitään mitä olisin voinut odottaa reaktioksi. Kun asia tuli miehelleni ilmi, niin jo sinä iltana me rakasteltiin, aivan niinkuin ennenkin... Sanoi rakastavansa minua ja käyttäyty ihan samallalailla kuin aina. En ymmärrä.. Hän ei halua keskustella asiasta yhtään. Sanoo vaan, ettei välittäis puhua siitä, ja poistuu huoneesta.

Eilen illalla mies lähti kavereiden kanssa baariin ja olin varma ettei takasin tuu tai sitten kostaa jollakin lailla. Mutta ei. Kotiin tuli ja oli heti mussa " kiinni" kun sänkyyn tuli.

Kuinka normaalia tällänen käytös on.... Alkaa pikku hiljaa pelottaa ja olen todella huolissani. Onko jollain käynyt tällälailla kun on jäänyt kiinni pettämisestä, niin mies vaan on kuin ei olisi tapahtunutkaan?

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies ei välttämättä ole kunnolla " tajunnut" asiaa vielä.

Vierailija
2/10 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai pettänyt useasti eri naisten kanssa, eikä sitten välitä sinun pettämisestä sen takia ollenkaan?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oliko sulla pitkä suhde vai satunnainen syrjähyppy? Kerroiteko itse miehellesi vai kuinka sai tietää?

Vierailija
4/10 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eihän siitä voi suuttua, jos huora on toisenkin kanssa.

Vierailija
5/10 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vai oliko teillä vain silmäpeliä tai tanssia ravintolassa? Sillä jälkimmäisen ymmärtäisin että miehesi on ylpeä kun tietää että kelpaat muillekin ja omistaa itse sinut.

Vierailija
6/10 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yrittää siksi olla kun ei sattuisi. pelkää että jätät ja menet sen toisen luokse.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

on mieheni yksi kavereista. Ja mieheni tietää kenen kanssa minulla oli suhde. Tämä toinen soitti minulle eilen baarista ja kysyi että kerroinko todellakin miehelleni, että se toinen oli hän. Mieheni kohteli häntäkin aivan niinkuin ennen. Juttelivat kuulemma niitä näitä. Sopivat mökkireissusta ja niin edelleen.



Meillä oli kyllä tuossa vähän aikaa sitten pienen muotoinen kriisi, kun minä epäilin, että mieheni pettää minua, mutta ei mulla oikeen ollut mitään todisteita, joten juttu jäi siihen....

ap

Vierailija
8/10 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai siis et ole. Pitkän suhteen aikana ihastuksia kyllä tulee, ei niitä voi välttää. Eikä niistä oikein siksi voi syyttääkään toista. Mutta kyllä toi huolestuttavalta kuulostaa. Onko miehesi muuten kova juttelemaan asioistanne?



Voisiko miehelläsi olla toinen nainen?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai sitten hän suunnittelee jotain " kostoa" ja odottaa vain oikeaa hetkeä...

Vierailija
10/10 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse aikoinani petin miestäni tyhmyyspäissäni. Vuosi tämän jälkeen mies jäi pettämisestä kiinni...niihin nyt liittyy paljon asioita, et ei niistä sen enempää, mutta se, että enhän minä voinut suuttua ja loukkaantua asiasta, koska olin itse tehnyt aiemmin aivan samalla tavalla. Mieheni ei siis tiennyt minun tyhmästä teosta.

Meillä asiasta seurasi vakava keskustelu ja minunkin tunnustus.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi kuusi