Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Valakaas minuun nyt vähän uskoa (raskausasiaa)

Vierailija
28.05.2006 |

Olen tehnyt raskaustestin rv 4+3.

Sen jälkeen minulla ei ole mitään " tositetta" raskaana olosta.

Ei pahoinvointia.

Ei rintojen arkuutta.

Ei väsymystä.

Ei mitään.

Neuvolassa olen käynyt, mutta silloin ei kuunneltu sydänääniä.

Ultraan olen menossa ensi viikolla.

Pelottaa ihan hirveästi!

Mitä jos siellä ei olekaan elämää kun ei ole mitään oireitakaan?

Odotuspalstalla KAIKKI muut tuntuvat oksenteleva, kärsivät rintojen arkuudesta ja voivan hyvin raskaanaolevasti =/

Mutta en minä.



Voiko kaikki olla kuitenkin ok?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minullakaan ei ollut mitään oireita ennen vkoa 9 jolloin tuli kuvotus, mutten oksentanut kertaakaan raskausaikana. Itsekin mietin alussa, et olenkohan tosiaan raskaana, kun ei mitään " merkkiä" näkynyt tai tuntunut.

Vierailija
2/4 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja molemmat täysin oireettomia siihen saakka kun vatsa kasvoi ja vauva alkoi potkia. Ole onnellinen vaan! Sinut on kuin luotu vauvoja tekemään, kuten minutkin. Ihanaa oli kun sai täysillä nauttia raskaanaolosta ilman ikäviä vaivoja ja oireita. Myös synnytykset olivat unelmahelppoja.



Onnea raskauteesi ja NAUTI!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

No, ensi viikolla kuulen joko huonot tai hyvät uutiset..



ap

Vierailija
4/4 |
28.05.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei siis mitään oksenteluja, mielitekoja tms, vatsa vaan kasvoi ja tosi pieni sekin ja sitten vauva syntyi. Eli ei oireettomuus vielä mitään tarkoita. Jokaisen vartalo käyttäytyy eri tavalla, ihanaa nauttia raskaudesta ilman oksentelua tms. Onnea sinulle:) Kaikki on varmasti hyvin, jos ei kerran veren vuotoa ole ollut.