Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Mikä kodissanne on parasta ja ihaninta, entä mikä on huonosti?
28.04.2006 |
Meillä
+ hyvä sijainti
+ valoisa, isot ikkunat, korkeat huoneet, tyylikäs erilainen pohjaratkaisu
+ keittiön työtason edessä ikkuna pihamaalle, huoneisto matalalla maan tasossa, pihanurmelle kukkivat krookukset ovat ihan melkein käden ulottuvilla
--- kotimme alkaa olla meille aivan liian pieni, tästä on pakko muuttaa pois!!!! Siis ahtaus, säilytystiloja liian vähän, huoneita liian vähän, kaikki tilat meille liian pienet. Tänne sopii 1-2 lapsen kanssa, mutta meidän neljä lasta alkaa olla jo saavutus näissä neliöissä. Lapset vielä pieniä, joten menee, mutta parin vuoden päästä pakko muuttaa pois, vaikka ei muuten haluttaisikaan.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Parasta on se ,että asumme maalla. Meillä on riitävän kokoinen piha,saunamökki ja lapsille leikkimökki.
Vanha puutalo on kokonaan remontoitu, tosin laajennusta tarvitsisimme myös . Ajatuksissa rakentaa sisäsauna,kodinhoitohuone ja kylppäri,2makkaria.
Mukavinta on kaunis uusi takka ja onnistunut keittiö.