Poikani tuleva opettaja on ex-poikaystäväni!
Eli poikamme menee ensi syksynä eka luokalle ja siellä on opettajana entinen poikaystäväni, jonka kanssa seurustelin kymmenen vuotta sitten. Petin häntä silloin erään miehen kanssa, tosin ei se seurustelukaan silloin mitään kovin vakavaa ollut. Myöhemmin tapasin mieheni, jonka kanssa en siis ole tätä miestä pettänyt. Mieheni ei tiedä ollenkaan, että minulla on ollut suhde tuon opettajan kanssa. Huomasin kyllä siellä tutustumisessa, että tämä opettaja selvästi muisti ja tunsi minut. Minulle tuli tosi huono olo siellä. Miten nyt sitten aion hoitaa kaikki vanhempainillat kun jotenkin ihan nolottaa olla tuon opettajan seurassa.
Kommentit (6)
pois kun joudut hänen kanssaan puhumaan poikasi liittyviä asioita jotka liittyy koulun käyntiin sitten kun asia on ajan kohtainen
En minä siellä vanhempainillassa tai siis kun oltiin tutustumassa kouluun niin siellä ihan normaalisti tervehdin opettajaa, mutta koko ajan vaan halusin pois sieltä, en osannut yhtään keskittyä mihinkään. Toivottavasti tämä opettaja ei vaan huomannut tätä.
ap
Mutta kannattaa nytkin sitten salata totuutta mieheltäsi mahdollisimman pitkään, jotta on taas sitten edestä löydettävää, kun totuus joskus tulee ilmi. Saatpahan näin elämääsi räiskettä. Onnea vain valitsemallesi tielle!
Eroaisitte niin, ettei jää mitään epäselvyyksiä! Jos on jäänyt jotain selvittämättömiä asioita, niin ei vieläkään ole liian myöhäistä selvittää niitä. Ihan vain sillä, että saatte nukkua yönne rauhassa. Opetelkaa hyvät ihmiset puhumaan!!
Ihan normaalisti vaan.