Kerro anoppisi etunimi niin kuvailen häntä.
ei kuolleita eikä muita valetemppuja, vastaanvain muutamalle joten älkää haaskatko aikaani :)
tellu
Kommentit (10)
vähän hipahtava, boheemi tapaus. Ylähuulessa kasvaa tummia karvoja, soittelee pojalleen liikaa. Viinin lipittelijä.
tellu
ritvalla on mielessä vain mökkeily/karavaanailu/puutarhanhoito. Unohtelee asioita eikä ole kovin kärsivällinen. Jakelee omasta mielestään fiksujakin neuvoja lastenhoidots ja elämästä yleensä.
tellu
hyvä sisustaja ja ruuanlaittaja. Antelias, kestää juoppoa miestään hämmästyttävän hyvin!
tellu
Ylipainoinen itävaltalainen kuulantyöntäjä?
tellu
Kukkaset ja kasvit on kyllä lähellä sydäntä, mutta puutarhaa ei ole. Ei jakele neuvoja, jos ei kysytä, mutta lastenhoitajana on erittäin hyvä. Lämmin, viisas ja paljon kokenut ihminen!
tellu on nyt niin känäs että lopettaa...:) ja ku meni noin pieleenkin, heh heh
tellu
siis vau! Anna-Liisa meni täysin nappiin (vaikken alkuperäinen kysyjä ollutkaan :-)) Hyvät lahjat sulla!
Mukava, viisikymppinen, hoikka nainen. Kiharat ristiveriset hiukset. Pukeutuu hyvin ja on hoitoalalla. Keskivertoa parempi anoppi, kelpais mullekin. TYkkää matkustelusta ja on hyvä mummo.
tellu