Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vapun vietto alkanut =)

Vierailija
27.04.2006 |

Vappu valtasi vanhuksen mielen



Vuonna 1926 syntynyt lahtelainen mies katosi tänään aamupäivällä Lahden Kilpiäisten vanhainkodista. Mies oli lähtiessään kertonut menevänsä viettämään vappua.

Etsitty henkilö saattaa poliisin mukaan oleskella Mukkulassa tai sitten hän on voinut tulla keskustaan. Vanhuksella ei ole Lahdessa sukulaisia, joiden luona hän saattaisi olla.

Mies on noin 170 senttimetriä pitkä ja hänellä on täysin valkoiset hiukset. Hän käyttää lippalakkia ja vaalean beigen väristä ulkoilutakkia. Kävelykepillä varustautunut vapunviettäjä kykenee liikkumaan vain hitaasti.

Lahtelainen poistui vanhainkodista noin kello 10 aikoihin.

Havainnot vanhuksesta voi ilmoittaa Lahden poliisin numeroon 8583120.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
27.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kadonnut lahtelaisvanhus ilmaantui takaisin vanhainkotiin



Aamupäivällä Kilpiäisten vanhainkodista omille teilleen lähtenyt lahtelainen 80-vuotias mies on palannut takaisin vanhainkotiin. Mies palasi omasta aloitteestaan ennen kuin hänestä ehti tulla yhtään yleisövihjettä.

Lahtelaismies oli lähtiessään ilmoittanut menevänsä juhlimaan vappua, ja

vanhainkodin henkilökunnan mukaan hän oli tämän aikeensa myös tehokkaasti toteuttanut.

Miestä ehdittiin muutaman tunnin ajan kaipailla, koska hän ei lähtiessään sen kummemmin ilmoittanut matkansa määränpäätä.

Vierailija
2/2 |
27.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olikohan ottanut simaa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kahdeksan kuusi