Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Alkuraskauden PAPA
21.02.2006 |
Varasin ajan PAPA-kokeeseen kp 18 ja nyt mietin että jos (kovasti toivottu!) raskaus on silloin alullaan vaikuttaako tuo PAPA-kokeen otto kiinnittymiseen tms. Luin jostain että kaikki lääkärit eivät ota PAPAA raskauden aikana ja muistelen myös ed. raskaudesta että sitä ei olisi silloin otettu. Mutta miten siis on jos ei vielä edes tiedä mahd. raskaudesta?!
Kommentit (2)
lähetteen kirjoittanut lääkäri kyllä tiesi raskaushaaveesta eikä suositellut ajankohtaa sen kummemmin. Labran ohjeesta sitten luin että pitäisi olla kierron puolivälissä tai loppupuolella eli mahd. ovulaation jälkeen..?
ap
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Mulla vasta kp 11 kylläkin. Eivät mielellään ota raskauden aikana, kun se kai voi vaikuttaa keskenmenoon, mutta enpä tiedä voisiko se häiritä kiinnittymistä. En tiedä.