Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kylläpä on paha mieli, ja ahdistaa

Vierailija
19.01.2006 |

vein tänään pk-hakemukset koskien kahta lastani,näillä näkymin heillä alkaisi päiväkoti ura elokuussa. Ja minulla n.35v työputki jos nyt ei lomia lasketa mukaan. Ehkä meille se kolmaskin lapsi joskus tulee että sitten yksi pidempi tauko työrumbassa.Itkettää kyllä ja olen valvonut öitäkin mutta aika aikaa kutakin,tuntuu vaan niin älyttömän haikealle ja surkealle ja mietin ettei ne tädit siellä heitä rakasta ja mitä kaikkea pahaa tai huonoa voikin sattua=lukenut ja kuullut liikaa päiväkotikauheus uutisia.

Huokaus:´(

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
19.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ennen lapset kulki töissä mukana, ja oppivat samalla ne hommat, joita aikuisena tulivat tekemään. Se oli paljon parempi maailma.

Vierailija
2/2 |
19.01.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

en nyt tiedä tuostakaan mutta sen tiedän että ennen oli omat ongelmansa ja epäkohtansa niinkuin myös monet asiat paremminkin kuin nyt, ja päinvastoin.

Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla